14.06.2006

kırmızı gülümseme


Kalktım, baktım gülmüyorum değişiklik yapayım dedim, aynaya baktım, çok uzamışlar dedim kahküllerimi kestim kısacık, ama boyu da uzun bu saçların dedim, kesemedim, güldüm kendime, hiç de sevmediğim, asla giymem dediğim kırmızı bir elbise giydim, kırmızı bir de ruj sürdüm sabahın köründe (ki ben herhalde 6 ayda falan bir ruj sürüyorum zira maymun popolarını hatırlıyorum ruj sürünce), anısı kalsın diye fotoğrafımı çektim, kahvaltı yaptım havalı havalı, gittim geldim aynaya baktım, yok dedim bu ben değilim, attım elbiseyi üzerimden, giydim siyah şile bezi bol pantalonumu, üstüne kırmızı ip askılı bluzumu, saçlarımı topladım, bandanamı başörtüsü gibi bağladım, hayatımda ilk defa ayak parmaklarıma kırmızı oje sürdüm, sırf o kırmızının hatırına başımdaki eşarbı kırmızı seçtim, kaplumbağaya baktım, güldü bana, tamam dedim oldu böyle.
şimdi gülümse!
 Posted by Picasa

13 Yorum:

KUGUU dedi ki...

SARDUNYA,theWOMANinRedim Rapunzelim neden gulumsemeden uyandin sen:((?

Asortik Krep dedi ki...

Aynı senin gibi kırmızı bir sardunyam var bahçede :))
Yaz kış beraberiz..
Resimdeki sen isen eğer çok küçük görünüyorsun:)

Aslicin dedi ki...

Ne hoş yazmışsın, ben de severim kırmızıyı...

nimetpamuk dedi ki...

seni seviyorum ben ya:)))

saygilar:)

nimet

biyonikkedi dedi ki...

Bence de çokk hoşşş:)))
Ben de gülümsedim okurken.

CRESCENT dedi ki...

Çok güzel bir fotoğraf olmuş :)
Ben de geçen gün içimden geldi kırmızı ruj sürdüm ,küçük oğlum yüzüme bakıp şaşkın şaşkın "anne dudaklarına naaaaptııııın "dedi :))

yeşim dedi ki...

Ben de dün akşam kırmızı oje sürdüm:)))
ki kırk yılda bir sürer bir gün zor dayanırım:)) Demek ki bu günler kırmızı günlermiş:)
sevgiler

vintage biscuit dedi ki...

KIRMIZI SUPERDIR
KADIN RENGIDIR
SEXYDIR
Disidir
YANSITICIDIR
GOZALICIDIR

toprakveben dedi ki...

buskutt konusmus bıze laf dusmez sardunya hele gormelısın denızın ıcındekı kırmızı ojelı ayakları ben bayıldım benım kazuletlerın yanında bayagı dısıydı yaneee

bebeklerın ılk zamanları anneler ole olur mus? ben hala oleyım de ! atamadım pıjama terlık modumu nbu ne hal dedıklerınde cocukla olmuyor peh pehhh

sevilay dedi ki...

insan bazen kendi kendine böyle seyler yapiyor, bende bazen bos bos oturuyorum aynanin karsisinda, kendimi ödülendiriyorum ve süslenmeye basliyorum, sonrada yine eski halime dönüyorum.

Selamlar

annelog dedi ki...

Kırmızı bende hep hareketi, enerjiyi, aklı ve cesareti çağrıştırır Sardunya:) Bak iyi oldu hatırlattığın, kırmızı bişiyler alıyim ben:))

huysuz ve tatlı dedi ki...

niye bence böyle süper olmuş...

Age35 dedi ki...

İşte favori rengim ...Anlaşılan sana da çok yakışmış..