23.09.2006

rastgele

*Okul savaşları tam gaz devam ediyor. "Yatsana artık kızım geç oldu" "Kalksana artık kızım geç kaldık" "Ödevler bitti mi hanımcan?" "Sen öyle saçlarını savura savura gidince birşey demiyor mu öğretmenler?" "E kızım niye eteğin altına sürekli şort giyilir anlamıyorum ki?" "Kızımmmm, hırkan nerde? düşün bakalım en son nerede çıkarttın?" "Hayır kızım bu saatte ne filmi ne dizisi, biz izlemiyoruz dizi sana ne oluyor alla alla" bıdıbıdıbıdıbıdı
Bu arada veli toplantısına gidip çocukların her gün hoplaya zıplaya çıktıkları merdivenlerde ayağını kim burkar da yatar iki sensen? beeeennn...
* Kaplumbağa dişleriyle koltuğa tutunup ayağa kalkıyor. Baybay yerine gel gel yapıyor ama olsun. Bir de burun çekip öksürme taklitlerimiz var ki kışa hazırız demektir. Bu arada komando tarzı sürünmeyi bırakıp reklamlardaki bebekler gibi göbeği yere değdirmeden emekleyebiliyor.
* Maşuk evde kamp kurdu. Çeviriler başka türlü bitmeyecek gibi. Yarım saat mola verdi de yazabildim zaten bunları.
* Ben ise ayağıma masaj yapıyorum, Kaplumbağa'yı yürütüyorum. Günde 1500 kez at topu diyorum. Son gaz dostoyevskilere devam ediyorum. Aktrisin yeni okul kitaplarını okuyorum. Doğadaki ışık azaldıkça nasıl alternatif fotoğraflar çekebilirim oturduğum yerden buna kafa patlatıyorum. Apartmanımızdaki her biri ayrı bir film kahramanı kadınları yakından tanımaya çalışıyorum. Alzeimerlı annesine bakarak hayatını feda eden üst komşumu gördükçe alnından öpmek istiyorum, apartmanın yeni gelin'inin heyecanını gördükçe de mutlu oluyorum. Limonlu çay günlerinin gelmesine seviniyorum. Keyifliyim yani yine:)

8 Yorum:

nimetpamuk dedi ki...

geçmiş olsun sardunya. kışın da bu güzelliği var be. insanı eve kapatıyor ya. tatiller bitiyor evin tüm fertleri evde oluyor. maç muhabbetleri başlıyor. okul telaşları geliyor, ders telaşı başlıyor. bide geçiş dönemleri evin içi hafiften sıcak, hafiften soğuk. ama dışarısı da soğuk, nemli. sıcak çayın keyfine varıyorsun. kaplumbağayı da aktris i de öp benim yerime

nimet

duygu dedi ki...

Ben de okul eteğimin altına kısa taytlardan giyerdim.Ne olur ne olmaz diye.Eteğim açılırsa önlem olsun diye.Öyle rahat ederdim.
Saçlarımızı da sıkıca toplamak zorundaydık.Okulumuz çok disiplinliydi.Şimdi nerede o disiplin.Bütün kurallar bize işledi zaten.Şöyle aktris gibi saçlarımı savurta savurta gitmek isterdim okula.

sevilay dedi ki...

Ramazan ayiniz mübarek olsun canim. Bütün dualariniz kabul olsun.

Sevgilerimle

cenebaz dedi ki...

Yazın mutluluk veriyor okurken. Kışı bile sevesim geldi.

biyonikkedi dedi ki...

"Kızlarrr hemen yatınnn!!!"(akşam)

"Kızlarrrr hemen kalkınnnnn!!"(sabah)

Zeytin sordu birgün:"Anne,hangisini daha çok istediğine bir karar verebilsen!!!"

bocuruk dedi ki...

Benim kızım da önlüğünün ve bu sene 6. sınıf olduğu için formasının altına hep şort giyiyor. Daha rahat oluyormuş oynarken. Bu arada yazılarınızı seviyorum. Arada uğrayıp okuyorum iyi oluyor.

Küçük Evin Mutfağı dedi ki...

Okul telaşının ne kadar zor olduğunu ofisteki arkadaşlardan görüyoruz. Allah kolaylık versin.
Kaplumbağa'ya da kocaman AFFERRIINNN!!! Pınar Ablasından.

sardunya dedi ki...

Nimet öptüm bile:)
Duygu, valla aktris taytını giyiyor, saçları savurmaya da devam ediyor:)
Sevilay çok teşekkür ederim, sizin de mübarek olsun.
Çenebaz, böyle bir yorum beni ne kadar mutlu etti bilemezsin:)
Pisi pisimmmmm öp kızlarııııı!
Bocuruk teşekkür ederim. Her zaman beklerim:) Kızınıza sevgiler.
Pınarcığım çok teşekkür ederim valla:)