17.10.2008

Üzüldüm
Bu fotoğraflarla yarışmaya katılacaktım. Son başvuru tarihini kaçırdım:( Ne kadar üzüldüğümü
unutmamam lazım. İlk defa cesaretlenmiştim. Ama bambaşka bir "son tarih"i kaçırmamak için koştururken bunu kaçırdım. Yarışma konusu Kentte Zaman'dı. Ve de tek derdim profesyonel gözlere sunmaktı amatörlüğümü.
Bir de dün Aktrisin iki kere okuldan kaçtığını öğrendim. Birincisinde yollar arabalar aşarak benzinlikten geçerek gezdiklerini de. Sen sar sarmala ipek mendillere, o benzinliklerden geçerek gezsin, aldatsın seni. Sonra da stres yönetimi, öfke kontrolü gibi kavramlardan bahsetsinler.

13 Yorum:

Zehra dedi ki...

Sardunya, fotoğraflar çok güzel. Üzüldüm kaçırdığına ama sen denklanşöre bastıkça katılacak daha bir çok yarışma olacak üzülme.
Aktrise gelince, üzücü hatta bir anne için inanılmaz korkutucu bir olay kabul ediyorum. Fakat oluyor işte böyle şeyler. Yalan söyleyip revirde ders atlatmaya çalışan, annesinin yüreğine indirecek kadar korkmasına sebep olan bir başka ergenin annesi olarak diyorum ki öfke kontrolü bazen pek mümkün değil.

benim... dedi ki...

sen benim gönlümün birincisisin ama ödülle taçlandırmanı da isterim tabi daha çok yarışmalar çıkacak var bunda da bir hayır diyelim biz kısa yoldan...
kızın durumu da böyle böyle büyüyecek ona sadece kaçacağı zaman bile sana söylemesini sağlamaya çalış çünkü ben asacağım zaman ki benimki de liseydi (ilkokul birinci sınıfın 1. günü camdan atlayıp kaçmayı saymıyorum) annem söylerdim ama onunki de büyüme hevesi arkadaşlara kendine ispat durumları böyle böyle...
ama sen mukayet ol yine de öfkene...

neva'li gunler dedi ki...

Fotograflar gerçekten de çok güzelmiş,
ama eminim daha pekçok yarışma çıkacak. Mutlaka ödülde alacaksın.
Aktrise ise ne demeli. Çok zor bir durum. Bakalım biz neler yaşayacağız.
Seni nekadar üzdüğünü anlasa yeter.

Tanya's dedi ki...

Sardunyam,

Yine cesaretleneceksin. çünkü çok güzellre..dün gece bir fotoğraf sergisine gittik..çok yakın arkadaşlarımızın..2 yıldır amatör resimler cekerlerken..bak..dün gece sergileri vardı..darısı başına diyorum..

Aktris..şimdi kızıcaksın ama hepimiz kaçmadık mı?..hepimiz ehliyetsiz arkadaşlarımızın arabalarında fink atmadık mı? biz sarılmamış mıydık ipek mendillere?

İşin o tarafından bak..kulağını çek tabi..ve üzülme..

umar dedi ki...

Fotoğraflar güzel gerçekten,derinlik,netliği yakalamışsın.Daha fazla kompozisyon çalışmanı öneririm.Mesela aktirisin kulağını çektiğin anların resimlerini unutmaması için odasının duvarlarına asmak lazım :)

Resimleri çok beğendim.Eğer kurs almak istersen ifsak'ı öneririm...

Yazgüneşi dedi ki...

Resimler süpermiş hakkaten..
ama canın sağolsun
vardır herşeyde bir hayır
aktriste gelince
ehh doğal artık bu okuldan kaçmalar
ben de kaçardım...
sen yine de çok öfkelenme
eh nede olsa vakti zamanında seni ipek mendillere saran anne babanın elinden uçup o sahil kasabasına atıvermişliğin var kapağı dimi :)
tabi aktris daha pek küçük ama yeni nesil bizden hızlı işte
senin ona verdiğin hayat eğitimi ile o dimdik ayakta kalır her ortamda merak etme sen

adacim dedi ki...

Fotoğraflar harika görünüyor. Şimdi bu işin kaçta kaçı yetenek, kaçta kaçı makineyle alakalı sormak istiyorum? Çünkü benim çektiğim yemek fotoğrafları pek bir sevimsiz çıkıyor. Hani bilmesem, yemesem "Tiksinç" diyeceğim türde karelerim var:))

Aktris'in yaptığını okuyunca önce bir yüreğimi hoplattım. "Hiç büyümeseler mi acaba?" dedim ama sonra onun yaşında kendi yaptıklarım geldi aklıma. Olacak bunlar, yaşayacağız, yüreğimizi hoplatacağız, kızacağız, sonra unutacağız. Zor, çok zor...

Yeni düzeni beğendim bu arada. Eskide kalmıştı aklım. Ama yukarıdaki o harika kareler eklenince süper olmuş burası.

eso dedi ki...

Gerçekten güzelmiş fotolar, yine de üzülme... keşke ben de kendi "son tarih"lerimi diğer şeyleri yetiştirmeye çalışırken kaçırsam üşenip de boşvermek yerine... :)

EBRU ve RİMA dedi ki...

Fotoğraflarınız harikaymış...sıkmayın canınızı vardır bundada bir hayır diyelim.Benim favorim 3. fotoğraf.

Kızınıza gelince en deli çağları başlıyor belki daha çok kereler şaşırtacak sizi,sabır lazım,alışmak lazım,hak vermek lazım...birde onun yaşına inmek lazım galiba.Ne zor dönemler.İçiniz nasıl pır pır etti nasıl asabınız bozuldu kimbilir tahmin edebiliyorum :(
ama İpek mendil,pamuk yatak dinlemiyor deli akan kan :)

hayal dedi ki...

Ben veriyorum birincilik ödülünü.
Yakala.
Şahane olmuş zira bunlar.
Ha ben yetkili merci miyim o da var.

nimetim... dedi ki...

kaçırdın mı!!!!!
pes!!!
bende senden çok heveslenmiştim.
neyseee.....
fakat aktrisin cezası çok komikti:))) olur öyle şeyler bazen mühim olan farketmektir. sen farkettikten sonra büyüsü bozulur bi daha yapmaz.

nimet

Sardunya dedi ki...

Zehracım,

Sağol verdiğin moral için. Anladın beni sen. Biliyorum. Annemin elini ayağını öpesim geliyor son günlerde sık sık.


Fundacancan,

Rengin büyüdüğünde bir çay içip dertleşelim mi;)

Yeşimcim,
O kadar derinden hissettirdim ki üzüldüğümü, sonra da oturdum buna üzüldüm. Her ucu pis bir değnek işte:)

Tanyacan,

Sergi bir ütopya benim için şu anda:) Ama hayal etmiyor da değilim gizli gizli;) Bir de kaçması bir yana da keşke bana söyleseydi kendi diye üzülüyorum. İletişimi nerde kopardım yoksa zaten herşey anneye söylenmez mi gibi bin tane soru cümlesi işte.

Umar,

Teşekkür ederim. Ben Ankara'dayım. İlk fırsatta istiyorum Afsak'ı zaten.

Yazgüneşi,

Ayna tuttuğun iyi oldu. Hazırlıksızdım:)

Adacımın anneciği,

Teşekkür ederim. Fotoğraflar havalandırdı burayı valla. Yetenek- makina kısmına ben tarafsız cevap veremem ki;)

Esocancım,

Tek tesellim de bu ya. Başka "hayırlı" bir iş için koşturuyordum.


Ebrucum,
Teşekkür ederim iltifat için. Çekmeye devam etmeli en iyisi.

Cidden delikan'ın yatağı yolu yordamı yokmuş. En azından uzaktan bilsem nerelere aktığını. Derdim bu.

Hayal:)

Tabi ki yetkili mercisin. Yetkili olmak için gören kalp yeter bence:) Kaldı ki birincilik verdin. Yetkisiz der miyim sana:)

Nimetcancan:)

:))) İnşallah:)))

sufi dedi ki...

"Altın pencereli ev"hikayesini hatırlarsın ,senin fotoğrafların da muhteşem bence kaçırdığına üzüldüm. Altın döşeli sokak fotoğrafına bayıldım makinandan bakıp da o güzellikleri tesbit eden gözüne sağlık. Sevgilerimle.